Dneska bylo venku hezky

zhasnul jsem v koupelně a ono tam něco dál svítilo. zeleně. fosforeskující dinosaurus. malinko mi to rozhodilo kecky, ale jen malinko. víc mě dostali ráno emajlem, že mě zas nechtěj do worku, i když na druhou stranu, vokounět někde osum hodin denně mezi samejma jakože pracovitejma lidma, co jim to jako přijde fajn fachat, taky neni zrovna můj životní sen.

taky mám modřinu na ksichtě, se furt syn tulil a ťuťu ňuňu, aby se pak ze samý lásky do mě zahryznul. vůbec mě to ale u něj nějak nepřekvapuje, u týpka, kterej v lese vidí samý bezzubý obludy a tak. jsme se s Boženou chlámali, jak to vysvětloval jedný pani na pískovišti, že támhle jsou ryby, támhle krabi, támhle ty obludy s vyndavacíma zubama. a ta ženská to asi moc nekapírovala. Božena to komentovala nějakejma astrologickejma poučkama, jakože něco o rybách a lunách a přebujelý fantazii. dneska mi ale to její astrologický teoretizování ani moc nelezlo na nervy, normálně mi to vadí víc.

když jsme šli z bytu, synek děsně řval, že bez maminky nedá ani ránu nebo něco v tomhle duchu, jsem si myslel, že Božena to nějak zcupuje sarkasticky, ale ona že je to normální, že malé děcko visí na své mamince, což mě zaskočilo. a on taky brzy usnul, takže jsme mohli v klidu posedět na zahrádce u potoka. a když se synek probral, tak už úplně zapomněl, že je mamakind a vžil se do role průzkumníka v lese plném divých příšer vodních.

a taky tam nějaký kluci na louce pouštěli draky, což mě spolu s vybarveným listím v ostrém slunci jaksi málem dojalo, že jsem zapomněl na to, jak jsem nervózní z toho věčnýho shánění worku a hodil se do klidu. a s Boženou jsme se dohodli, že o žádnej práci mluvit nebudeme, protože ona z té svojí je taky už na budku, celý dny, už dva roky, sedí v tom svým krámku.

jo a už zas mám dilema, jestli mydlit či nemydlit tu počítačovou hru, jak se tam staví to zoo, dost mě to chytlo, ale přejde mě to stejně jako to období, kdy jsem furt vejral na německý detektivky. tyhle nenáročný na mozek činnosti na zahánění myšlenek sebestředných se musej jaksi obměňovat. zas si něco vymyslím. ale konstruovat draka ze špejlí nebudu, by buďto nevzlít, nebo by se rozsekal hnedle při prvním přistání. asi draka nechám na jinou sezónu. když tak ho schrastím v krámě. nějakýho z igelitu.

13.10.2005