Michail

Tak jsem ten akt pomsty vykonal. Ani to nebolelo. Naskočit na tygra se mi povedlo docela obstojně, rozčílený a nastartovaný jsem byl tak akorát, docela jsem kolem sebe stačil vnímat i okolí, neměl jsem jen krvavý flek před očima, jenom je otázka, jak teď z tygra slezu. To bude asi horší. Ten bzučák se neměl zapínat, sakra. Takhle o mně milicionáři hned budou vědět, vrátný jim dá stoprocentně echo. Viděl mě. Nešlo to jinak, sem tam se něco nepovede, ale zabrzdit se už nic nedá.

Michail utíkal chodbou dál k zadnímu traktu budovy. Skleněné dveře na balkón ho nezastavily. Bez zaváhání je rozbil a z balkónu seskočil do zahrady. Přelezl plot a utíkal k řece. Dlouhý plášť za ním jen vlál.

A teď dýchat pravidelně, neotáčet se, uhánět. Trošku jsem moc přišlápl tygrovi ocas, ale když se uvolním, on se po mně snad neožene. A sakra, s tímhle uniformou jsem tedy nepočítal.

Milicionář mířil přímo naproti Michailovi, bylo jasné, že se nemohou minout.

Vzdát se můžu kdykoliv, proč to ale uspěchat.

Michail zvolnil krok a jakoby odevzdaně se blížil k milicionářovi.

Nezapískal na píšťalku, je sám, nebudu to protahovat.

Milicionář se před Michailem sebevědomě rozkročil. Ten šel k němu ještě blíž. Než stačil milicionář otevřít pusu, Michail ho vší silou praštil do ohryzku, pak do břicha, nečekal až se probere a utíkal dál.

No, tak teď už jsem poměrně blízko tygřího zadku, nějak moc pevně v sedle nesedím, znovu ho plácnout, aby zrychlil, to by mě možná stálo krk.

Michail musel zalézt za popelnice, aby ho neviděli muži z pomalu projíždějícího policejního auta. Auto nezastavilo. Jelo dál.

Na nádraží nemůžu, to bych byl v pasti hned, budu muset změnit plán.

Michail ještě chvíli utíkal parkem a pak několika tichými ulicemi směrem k severnímu předměstí.

Schovám se u Iriny, tak na týden, brnknu potom Vadimovi, přepustím mu své místo na tygrovi, on a ta jeho rychlá auta, snad žigulíkům od milice ujedeme. Na delší dobu tohle město prostě neuvidíme.

K ránu doběhl Michail k Irinině domku. Měl štěstí, byla doma. Trochu se divila, že je tak klidný, když jí líčil, co večer provedl.

24.11.2003