Mrtvola v hostelu

Nezasvěceným může připadat práce recepčního v hostelu velmi nudné povolání, ale opak je pravdou. Je to vzrušující činnost.

Například minulou službu, to jsem tu byl přes den, jsem řešil, jestli nám jeden host, jakási paní, nespáchala v pokoji sebevraždu.

Měla, jako ostatní hosté, odejít do jedenácté hodiny dopolední. Nebo si po případě připlatit další den. Ale ono nic. Po poledním jsem šel zaklepat na dveře jejího pokoje. Nic!

Kolem druhé jsem znovu zaťukal. Zase nic!

Po čtvrté jsme k pokoji přišli i s paní pokojskou. Měla s sebou univerzální klíč. Po zaklepání a dalším tichu z nitra pokoje, jsme se pokusili dveře odemknout. Nešlo to. Zjevně měla záhadná klientka klíč v zámku.

Klepal jsem pak ještě v šest, abych nepředával službu s tímto děsivým otazníkem, co je s hostem. Otazník se však nerozplynul.

Po sedmé přišel kolega, aby mě vystřídal. Vylíčil jsem mu celý případ a infikoval jsem ho podezřením, že s klientkou našeho hostelu není něco v pořádku. Pěkně jsem Jirkovi nahnal strach a šel domů.

Dnes večer jsem přišel opět do recepce a první, na co jsem se ptal, bylo, jak tento velmi tajuplný případ dopadnul.

Kolegyně mě překvapila tím, že prý ona dáma přišla zas přes den dveřmi z ulice a koupila si další noc. V knize předávací však byl záznam od kolegy Jiřího: "Pokoj 22 stále obydlen, nájemník nereaguje. Noc není zaplacena."

Teď čekám, kdy se ta paní zase zjeví, ještě jsem ji neviděl. Klíč od jejího pokoje je za mnou na poličce mezi ostatními. Záhada dle mého není ani trochu vysvětlena.

Jak říkám, povolání recepčního je velmi napínavá činnost!

11.5.2006