Roztoky

Vůbec nevím, jak jsem se dostal domů, jen je mi zřejmé, že mám špinavé kalhoty, poměrně o dost méně peněz než včera a hlavně jsem samá modřina, volal jsem tedy Pavsonovi, zda jsem se s někým nepral, ona ta modřina na kloubu levé ruky by tomu nasvědčovala, ale Pavson mě uklidnil, že prý ne, že prý jsem jenom objímal jeho synovce a přitom s ním padal na zem. Ano, trošku se již rozvzpomínám, ten synovec vypadal jako nějakej Radu či tak nějak balkánsky, a asi jsem se s ním nepral, proč by taky, že ano.

Též tam byl Milík a měl vyrážku. Proti němu, tedy vedle mě, seděla jakási mladá žena, asi byla ze zoo. Velmi jsem se nasmál, když ji začal dusit Milík. Moc dobře jsem věděl, že to vezme přes svazek jejích klíčů. A taky že jo, začal blekotat něco v tom smyslu, zda ty klíče jsou od mříží. Je to brouk pytlík. Ale roztomilej. Já s ní též promlouval, ale mnohem víc bez emocí oblbovacích. Hezky mluvila o své dceři, ale vypadala sama děsně hezky a mladě, měla rezaté vlasy.

Též tam byl Tom, je velký, krásný a rozvedený. Též tam byl Štoček, měl kraťasy a krátké ručičky. Mlel nějaké blbiny, ale to nevadilo.

Též přijela Zuzana, co byla ženou Romana a též Toma. Je krásná, zavzpomínal jsem na to, jak kdysi na chatě ležela mezi květy. Velmi jsem se zasnil. Fakt je to velmi krásná žena. A Tom je asi smutný, že od něho odešla, ale to je samo sebou jejich věc.

Též tam byl oslavenec, Vítek. Je to hezký člověk, ale trošku moc ambiciózní na moje gusto. Též tam byl Vítkův otec, velikej štramák. Též tam byla Vítkova maminka, velmi příjemná žena, rozvzpomněla se na Janu, kterak měla v těhotenství krize a povídali jsme si tedy chvilku o tom.

Též tam byla dvě malá děvčátka, která si hrála u ohně, kde se peklo prase. Ale až potom, co prase jsme snědli, si tam hrála. Dal jsem jim oběma zapalovač, každé jeden. Myslím, že z toho měly radost.

Též tam byl Žíla se svou ženou, vypadal velmi seriózně, ale určitě se taky opil.

Pak jsem šel kolem skal. Velmi dlouho, až do Dejvic. A ráno koukám, jsem doma. Moc hezky jsem si vyrazil z kopýtka, ale hlavně mám radost, že jsem se s nikým nepral, ale kdo ví jestli, ta modřina je velmi výmluvná, asi jsem byl vtipný, ale asi jsem i hodně některé lidi rozčiloval, protože jsem velmi rýpavý a neberu si servítky, ale na druhou stranu je též možné, že se vůbec nic špatného nepřihodilo.

Žena mi za trest vytrhala chlupy jakési z pihy, velmi to nemám rád a má životní energie přitom uniká, ale protože svou ženu miluju, nechám ji mi ubližovat, i když u toho krafám.

Též tam bylo moc alkoholu, ale já se ho nebál. A hlavně miluju svýho syna, i když je velmi divoký, vykopnul mi málem oko, seřezal páskem a přetáh prknem. Má v sobě očividně ohnivou krev komtura Thieryho, nejvýše postaveného rytíře z řádu mnišského. Někdy spolu zajedeme do Lutychu, podívat se na hrob našeho předka. Dlužím synovi hodně, zachránil mi život, když přejal mé démony, protože je velmi silný a zvládne to. Pacholek. Kdyby moh, hned by někomu sňal hlavu mečem, nějakýmu zatracenýmu bezvěrci. Je příšerně agresivní, na malér má stopro zaděláno. Jestli v tom bude nějaká ženská, násilí nebo něco takovýho. Ale je pokřtěnej a to ho zachrání. Ten náš bůh. A panenka Mária.

11.7.2004