Sen na pokračování


Měl jsem si to zapsat už ráno. Teď si to celé až tak moc nepamatuju. Jen něco. Ten sen měl několik pokračování. Pokaždé, když jsem se probudil, a že jsem se neprobudil za tuhle noc jen jednou, tak jsem se pokusil děj snu neztratit a pokračovat v něm dál.

Nejdřív se vše pojednávalo ve výtahu. A já z něj měl strach. Mám z výtahů většinou strach, že se utrhnou nebo tak. A patro, kam se vyjelo, samo sebou chybělo. Místo něho tam bylo nějaké vakuum.

Pak se to zamotalo. Projednávaly se jakési majetkoprávní vztahy. A já podezřele o všem věděl, kdo komu co prodává, který byt v tom domě s divným výtahem a tak. Šlo o dům nějakého ministerstva. Asi vnitra. A ve sklepě byly taky byty. Takové neútulné.

No a z toho domu to bylo ve snu cobydup na tržiště. Jakási ženština tam po mně chtěla cigarety. Já ji nabízel proradně jen startky bez filtru, i když jsem měl v kapse ještě nějaké filtrovky.

A finále snu se konalo ve škole. Jestli základní nebo střední, popřípadě vysoké, to nevím, nějak to nebylo důležité. Jen bylo divné, že přede mnou do té školy vešla zase ta osoba z trhu a já u sebe měl její občanku. Z neznámého důvodu jsem nebyl schopen ji oslovit, i když jsem šel tak dva kroky za ní. Až když zmizela v bludišti chodeb, tak jsem se rozhodl, že ji zkusím najít a vrátit jí její doklady.

Avšak marně. Protože tentokrát jsem se už nadobro probudil. Spánku jsem se už dále nemohl věnovat. Musel jsem jít do práce.

30.1.2006