Tanečník

Vraceli se z venkovské hospody, kde trochu trpěli při nablblém povykování podivně degenerovaných domorodců. Docela je tam vyděsila jedna těhotná málozubá osoba, která klela jako dlaždič a lila do sebe jedno pivo za druhým, snad aby dobře ladila s ostatními. Ani malý klučina, který si k nim přisednul, dobu zíral do blba, a pak temným hláskem děl: "Já bych někoho zabil," jim nepřipadal obzvlášť normální.

Bylo sice už pozdní odpoledne, ale srpnové slunce ještě mělo dost síly, takže i v lese bylo horko a dusno. Vykračoval si to jen v trenýrkách a sandálkách. Ostatní šatstvo měl v batůžku, který mu nesla jeho přítelkyně. Najednou dostal chuť vymyslet něco nebývalého, aby potěšil sebe a i ji, když už musí celý víkend snášet jeho nesmyslné vrtochy.

Chvilku se mračil, jak mu vymýšlení nového nešlo. Pak začal poskakovat, kroutit různě rukama a nohama, ba i opoceným trupem. Dívala se na něho poměrně vyděšeně, co to do něho vjelo. Když jí ale vysvětlil, že jeho kreativní pohyby jsou zárodkem nového tance, tak se trochu uklidnila. Přemýšlel, jak by svůj nový tanec nazval, dlouho mu to ale netrvalo. Protože většina tanečníků se snaží o nalákání a přivábení žen, a jeho pohyby byly krajně jiné, rozhodl se, že svůj tanec nazve odpuzovák. Potom dokřepčil a udělalo se mu konečně dobře.
20.8.2001