V okně

Ne, nepromlouvám k tobě hlasem opilého premiéra, to měl být Oldřich Nový. Jaks to říkala v tý koupelně? Co že ti to říkal ten pánbůh? Jdi a buď hustá? Jo, aha. A víš, co jsem viděl na dně popelnice, když jsem tam šel se smetím? Časopis Bydlení. Pěkný výchecht sběračům, co jsou bez střechy nad hlavou, že jo? Těm, co maj neolit teprve před sebou. Nezaložíme novou sektu sběračů? Jo, dovedu si to docela představit, třeba takovýho menežera, jak vítězoslavně vytáhne z kontejneru pohozenou hračku z kindervaječníku volepenou šlupkama od brambor, pak si to zapíše do svýho sběratelskýho deníčku, ten svůj úlovek, pročež bude na nejbližším setkání souvěrců sběračů chválen.

Jo, poslouchej, co jsem si přečet v tý tvý knize o démonech. Je to o barbelognostikách. Posloucháš? Tak tedy uvolněním spermatu, kterému je ovšem zabráněno v oplozování, se osvobozuje Vzduch a uskutečňuje plán spasení. Při schůzkách, které jsou určeny k nediskriminovaným požitkům žen, se příslušníci sekty mezi sebou rozpoznají prostřednictvím zvláštního znamení, prováděného stisknutím ruky. Poté muž vyzve ženu heslem: "Vstaň a vykonej s bratrem hostinu!" Ve chvíli ejakulace však zabrání vniknutí semene do ženského pohlavního orgánu, a místo toho je oba dva zachytí do vlastních rukou a s očima obrácenýma k nebi je nabízejí Otci a Děloze všeho stvořeného jakožto pravé Kristovo tělo, a potom se účastní eucharistického snědení téhož semene pronesením zaříkadla: "Zde je Kristovo tělo, zde jsou Pašije, pro která naše těla trpí a jsou přinucena doznat Kristovu vášeň." Tý vole, ty barbelognostikové byli pěkný neřádi. Taky blbě dopadli, hezky vymřeli, když nechtěli mít děťátka a místo toho provozovali ty svý přiblblý zvrhlý obřady, že jo.

Hele, jak jsou roztomilí, ti dva bez vlasů, jsou hololebí a tulí se k sobě. Neznepokojuj se, jsou to mladík a dívka. Vida, ten automobil chce parkovat, za volantem sedí jistě znalec, jak jenom bravurně manévruje, nádhera. A támhleten má rozsvícený světla, ano, zažehnutý světlomety v podvečer, to mu musím pochválit. Á další chodec s mobilem a chřestí si u toho mobilování klíčkama od auta. Hele, vlez do renaulta. I teď, hluboko po pracovní době, jsou tihle šikulové celí hr do práce, určitě sjednává nějakou důležitou pracovní schůzku či nějaký kontrakt ohromný, pašák.

Aha, asi se zasunu dovnitř, odklepnul jsem si popel na hlavu plešatce, co se tady šourá. Nemám zapotřebí, aby zjistil, kdože mu to sype popel na hlavu. A taky nemusí všichni vědět, že věčně čumim z okna a cvrnkám vajgly na ulici.

4.6.2002